poniedziałek, 24 maj 2021 07:14

Finał Ogólnopolskiego Forum Ekonomicznego Młodych

Finał Ogólnopolskiego Forum Ekonomicznego Młodych Finał Ogólnopolskiego Forum Ekonomicznego Młodych fot. Ireneusz Bednorz

21 maja miał miejsce Finał Ogólnopolskiego Forum Ekonomicznego Młodych. Ekonomia na co dzień. W Finale zmierzyło się ze sobą 12 zespołów, które zostały wyłonione we wcześniejszym etapie projektu. Tegoroczny projekt poświęcony był naszym regionom i nosił tytuł: „Mój region – przyszłość dla wielu”.
Finaliści zmierzyli się w trzech kategoriach:
- zaprezentowanie efektów tegorocznego projektu oraz ukazanie projektów, które były przez daną szkołę realizowane (forma prezentacji dowolna),
- test wiedzy, w którym każdy z uczestników musiał zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi wiedzy ekonomicznej w przeciągu 15 minut,
- odpowiedź na pytanie za 1, 2 lub 3 punkty (udzielane przez liderów zespołów).
W pierwszej kategorii przedstawiliśmy wnioski z przeprowadzonego przez nas projektu, który zatytułowaliśmy: „Powiat lipnowski. Region z przyszłością”. W dalszej części prezentacji ukazaliśmy projekty, które były realizowane przez naszą szkołę oraz korzyści wynikające dla uczniów. Formą prezentacji była animacja, którą uznaliśmy za innowacyjny i najbardziej wydajny sposób charakterystyki Szkoły Podstawowej im. Ignacego Antoniego Zboińskiego i całej społeczności szkolnej.
Po zakończeniu trzeciej kategorii nadszedł czas na ogłoszenie wyników wyczerpujących zmagań. Finaliści byli świadkami niezwykłego wydarzenia. Dwa zespoły uzyskały identyczną ilość punktów (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Lipnie oraz Szkoła Podstawowa im. Ignacego Antoniego Zboińskiego w Kikole) , które uplasowały się na drugim miejscu. Komisja konkursowa przeprowadziła dogrywkę, która miała wyłonić zwycięzcę starcia o drugie miejsce. Do końca nie było wiadomo, który zespół wygra. Po trzech seriach pytań nadal był remis. Emocje sięgały zenitu. Nikt nie był pewien wygranej. Rozstrzygające miało być pytanie dodatkowe, na które liderzy zespołów mieli 5 sekund. Tym razem przyszło rozstrzygnięcie, które okazało się dla zespołu naszej szkoły szczęśliwe. Okrzyki radości i ulga. Atmosfera finału była niesamowita. Długo nie zapomnimy tego wydarzenia. Dziękujemy zespołowi Szkoły Podstawowej nr 2 w Lipnie za niesamowite emocje.

Ireneusz Bednorz

Link do prezentacji naszej szkoły podczas Finału Ogólnopolskiego Forum Ekonomicznego Młodych. Ekonomia na co dzień 2021.

Finał "Ekonomia na co dzień" - YouTube