wtorek, 04 maj 2021 07:37

Ogólnopolskie Forum Ekonomiczne Młodych

Uczniowie, którzy biorą udział w projekcie Uczniowie, którzy biorą udział w projekcie fot. Ireneusz Bednorz

Ogólnopolskie Forum Ekonomiczne Młodych

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości wraz z Narodowym Bankiem Polskim i Fundacją Warszawski Instytut Bankowości współtworzą program: „Ekonomia na co dzień”.  Każdego roku do programu przystępują zespoły uczniowskie wraz z opiekunami. Program podzielony jest na etapy.

Na stronie programu czytamy:

„Uczniowie mają za zadanie inicjowanie edukacji finansowej i ekonomicznej w dowolnej formie, z wykorzystaniem mediów społecznościowych jak np. wystawy, happeningi, foldery, plakaty, spotkania z przedstawicielami biznesu, itp. pod hasłem przewodnim “Mój region – przyszłość dla wielu”.

                        Nasz zespół zrealizował projekt pod tytułem: „Powiat lipnowski. Region z przyszłością”. W naszych działaniach przedstawiliśmy mocne strony powiatu lipnowskiego: turystyka, agroturystyka, przemysł i infrastruktura. Przeprowadzone wśród uczniów, społeczności lokalnej i małych przedsiębiorców ankiety utwierdziły nas w przekonaniu, że mieszkamy w regionie z przyszłością – regionie, w którym żyć. Efektem naszych działań jest filmik, który stanowi wizytówkę naszej Małej Ojczyzny – Regionu z przyszłością.

Z radością pragniemy powiadomić, że nasz zespół w składzie: Antonina Redmerska, Martyna Urocka oraz Wiktor Krakowski przebrnął etapy zmagań z zadaniami projektowymi.

Znaleźliśmy się w prestiżowym gronie 12 zespołów do ogólnopolskiego finału.

Trzymajcie za nas kciuki.

 

Ireneusz Bednorz

 

Link do filmiku podsumowującego prace projektowe:

Powiat lipnowski. Region z przyszłością - YouTube

 

Czołówka z filmiku podsumowująca nasz projekt

fot. Ireneusz Bednorz