poniedziałek, 26 kwiecień 2021 12:45

Zaprojektowali okładki ulubionych książek. Znamy zwycięzców

Aneta Falkowska, dyrektorka Gminnej Biblioteki Publicznej w Kikole przy nadesłanych pracach Aneta Falkowska, dyrektorka Gminnej Biblioteki Publicznej w Kikole przy nadesłanych pracach fot. Małgorzata Chojnicka

Gminna Biblioteka Publiczna w Kikole zaprosiła dzieci i młodzież do udziału w konkursie na projekt okładki. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Najwięcej powstało okładek do książek o Harrym Potterze.

Gminna Biblioteka Publiczna w Kikole zorganizowała konkurs plastyczny dla dzieci pod hasłem „Moja ulubiona książka – projekt okładki”. Była to doskonała okazja, aby mogły przelać swoje myśli i wyobrażenia na kartkę papieru. Technika wizualizacji była dowolna - były nawet projekty w technice 3D. Młodsze dzieci z kolei chętnie sięgały po bibułę i robiły wyklejanki.

Konkurs miał na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania książek oraz rozwijanie ich wyobraźni i umiejętności artystycznej wypowiedzi. Na okładce musiał się znaleźć autor i tytuł książki. Mogła to być jednak książka, która jeszcze nie powstała.

- Na konkurs napłynęło 29 prac – mówi Aneta Falkowska, dyrektorka Gminnej Biblioteki Publicznej w Kikole. – Cieszę się, że nasze konkursy cieszą się zainteresowaniem wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Prace były po prostu prześliczne i dlatego w najmłodszej kategorii postanowiliśmy nagrodzić wszystkich uczestników. W starszych wybraliśmy po czterech zwycięzców, bo wykazali się dużą pomysłowością i inwencją twórczą.

W kategorii klasy I – III nagrodzono: Oliwię Kopczyńską, Patryka Okonkowskiego, Roberta Rogalskiego i Kacpra Lisieckiego, a w klasach IV – VIII: Agatę Annę Jabłońską, Antoninę Gołębiowską, Oliwię Krakowską i Macieja Kujawskiego.

więcej na :https://lipno.naszemiasto.pl/