poniedziałek, 19 październik 2020 13:15

APEL GMINNEGO KOMISARZA SPISOWEGO

APEL  GMINNEGO KOMISARZA SPISOWEGO APEL GMINNEGO KOMISARZA SPISOWEGO fot. UG Kikół

W trosce o prawidłowy i terminowy przebieg Powszechnego Spisu Rolnego 2020 w Gminie Kikół przypominam o obowiązku udziału w spisie.

Wg danych z 19.10.2020 r. na terenie gm. Kikół spisało się do tej pory około   28 % rolników. Nie czekajmy do 30 listopada i już teraz dopełnijmy obowiązku spisania się.

Spis rolny przeprowadzany jest na terytorium RP w terminie od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r. Spis obejmuje swym zasięgiem równocześnie cały kraj. Spisywane są gospodarstwa, które 1 czerwca br. prowadziły działalność rolniczą i według stanu na ten dzień.

Metody przeprowadzania spisu

  • samospisu internetowego, poprzez formularz spisowy dostępny na stronie https://spisrolny.gov.pl
  • samospisu przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową (tel. 22 279 99 99)
  • bezpośrednio w Urzędzie  Gminy Kikół  (stanowisko z dostępem do internetu, gdzie po wcześniejszym umówieniu się na spotkanie pod nr tel. 54 28 94 670 będzie można dokonać samospisu)
  • przy udziale rachmistrza.

PSR realizowany jest jako badanie pełne, skierowane do gospodarstw rolnych, osób fizycznych oraz osób prawnych i jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej. Zakres, formę i tryb przeprowadzenia spisu, tryb prac związanych z przygotowaniem i opracowaniem wyników spisu reguluje ustawa o powszechnym spisie rolnym w 2020r. przyjęta przez Prezydenta RP. Udział w spisie jest obowiązkowy. Brak udziału w spisie rolnym może skutkować nałożeniem kary grzywny określonej w ustawie o statystyce publicznej.