czwartek, 08 październik 2020 14:15

Spis Rolny - Komunikat 08.10.2020 r.

na zdjęciu kobieta z telefonem tekst na zielonym tle Rolniku to ważna informacja! do odwołania rachmistrzowie terenowi nie będą realizować wywiadów bezpośrednich w terenie w tym czasie spis realizujemy metodami zdalnymi telefon internet logo gus na zdjęciu kobieta z telefonem tekst na zielonym tle Rolniku to ważna informacja! do odwołania rachmistrzowie terenowi nie będą realizować wywiadów bezpośrednich w terenie w tym czasie spis realizujemy metodami zdalnymi telefon internet logo gus fot. Internet

Szanowni Państwo,
W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań spowodowanych pandemią COVID–19, Centralne Biuro Spisowe podjęło decyzję o prowadzeniu w najbliższym czasie wyłącznie wywiadów telefonicznych przez rachmistrzów spisowych. Z troski o zdrowie i bezpieczeństwo rolników oraz pracowników statystyki zawieszono wywiady bezpośrednie, które miały być realizowane od 1 października br.
Przypominamy, że użytkownicy gospodarstw rolnych mają obowiązek udziału w Powszechnym Spisie Rolnym i mogą go wypełnić korzystając z dwóch w pełni bezpiecznych metod bez konieczności kontaktu z osobami z zewnątrz:
1) Samospis internetowy – dostępny na stronie https://spisrolny.gov.pl/
2) Spis telefoniczny – należy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 i zgłosić chęć spisania gospodarstwa.
Z użytkownikiem gospodarstwa rolnego, który nie skorzysta z żadnej z obu wspomnianych opcji, skontaktuje się telefonicznie rachmistrz. Rolnicy powinni pamiętać, że w takim przypadku nie będą już mogli odmówić udzielenia odpowiedzi i przełożyć spisu na inny termin.

INFORMACJA

Urząd Gminy w Kikole informuje, że Powszechny Spis Rolny realizowany w okresie od 1 września 2020 r. do 30 listopada 2020 r. przeprowadzony będzie w następujący sposób:

- październik, listopad 2020: spis dokonywany przez rachmistrzów terenowych Panie Joannę Grudowską oraz Żanetę Osińską poprzez kontakt telefoniczny. Weryfikacji rachmistrza można dokonać na stronie internetowej rachmistrz.stat.gov.pl Kontakt osobisty rachmistrza będzie możliwy po ogłoszeniu komunikatu w tej sprawie przez Wojewódzkie Biuro Spisowe.

W sprawach trwającego Powszechnego Spisu Rolnego 2020, członkowie Gminnego Biura Spisowego pełnią dyżur codziennie w godzinach pracy urzędu, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.15 do 15.15 (Szczegółowa informacja w Sekretariacie tel. 54 2894670 ).
Od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.15 do 20.00 można się z nimi kontaktować telefonicznie pod numerami: 660 713 399 lub 784 046 649.

Wójt Gminy Kikół

Józef Predenkiewicz