wtorek, 27 grudzień 2022 07:51

ŚWIĄTECZNY CZAS W SOŁECTWIE KOŁAT RYBNIKI🎇

ŚWIĄTECZNY CZAS W SOŁECTWIE KOŁAT RYBNIKI🎇 ŚWIĄTECZNY CZAS W SOŁECTWIE KOŁAT RYBNIKI🎇 fot. UG Kikół
Dnia 16 grudnia 2022 r. w Świetlicy Wiejskiej w Ciełuchowie odbyło się spotkanie kulturalno – sportowe dla mieszkańców Sołectwa Kołat Rybniki. Na zaproszenie Sołtysa Pana Grzegorza Kujawskiego odpowiedziała grupa mieszkańców od kilkulatków do seniorów.
Spotkanie rozpoczęło się od przeprowadzenia dwóch konkursów. Pierwszy z nich dotyczył parzenia herbaty (dziękujemy za przygotowanie smacznych, zimowych napojów), natomiast jako drugi przeprowadzony został konkurs sprawnościowy dla mężczyzn. Przy tej okazji chcielibyśmy pogratulować wszystkim panom przede wszystkim zwinności, formy i kondycji. Przewodniczący komisji sędziowskiej Pan Józef Przywitowski wszystkich uczestników ocenił na jednakowym, wysokim poziomie, chociaż Naszym faworytem był „Pan z wąsem”.
W programie spotkania było też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Świąteczny czas w Sołectwie Kołat Rybniki”. Nagrody ufundowane przez GKRPA w Kikole wraz z Sołtysem wręczała Sekretarz Gminy Pani Małgorzata Baranowska.
Uroczystość była też okazją do samodzielnego tworzenia ozdób świątecznych i wspólnego ubierania choinki. Przygotowane zostały też niepowtarzalne stroiki na stoły.
Wszystkim zebranym serdecznie dziękujemy za przybycie, za udział w grach i zabawach, zaangażowanie, dobry humor i zabawę. Celem spotkania była m.in. aktywizacja środowiska, nawiązywanie więzi sąsiedzkich i międzypokoleniowych oraz inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki i sztuki. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa kreatywności.