Strona główna Rozwój infrastruktury edukacyjnej w Gminie Kikół – wyposażenie i dostosowanie pracowni w szkołach „Myśliwi – Dzieciom, Dzieci – Zwierzętom”

„Myśliwi – Dzieciom, Dzieci – Zwierzętom”

Pod takim hasłem odbyły się konkursy w Zespole Szkół w Kikole, w którym 28 stycznia na Sali widowiskowej wręczono uroczyście nagrody wszystkim laureatom. Przed wręczeniem nagród swoją prezentację do młodych uczestników o zwierzętach leśnych oraz  pomaganiu im w czasie zimy, omówił Wójt Gminy Kikół – Pan Józef Predenkiewicz, przedstawiciel Koła Łowieckiego  „Żubr”. Na temat lasów, ich ochronie i zagrożeniach dla lasu przedstawił Pan Piotr Poznański z Leśnictwa Jankowo, jako przedstawiciel Nadleśnictwa Dobrzejewice. Dzieci miały również okazję zobaczyć i dotknąć trofea zwierząt Koła Łowieckiego „Żubr”.

 

Nagrody wręczono w kategorii konkurs plastyczny oraz konkurs fotograficzny pod hasłem „Poznaj swoją przyrodę”, przewidzianych dla dzieci z oddziału przedszkolnego i szkoły podstawowej klas I –III.

Laureaci  konkursu plastycznego:

I miejsce – Karolina Grabowska z klasy II a,

II miejsce – Amelia Znaniecka z klasy II a,

III miejsce – Katarzyna Naklicka z klasy III a,

Wyróżnienia otrzymali: Bartosz Rączkiewicz z klasy III b oraz Mateusz Predenkiewicz i Kacper Sławkowski (praca grupowa) z klasy III b.

Laureaci konkursu fotograficznego pod hasłem „Poznaj swoją przyrodę”:

I miejsce – Natalia Znianiecka z klasy III b,

II miejsce – Fabian Znaniecki z oddziału przedszkolnego,

III miejsce – Wiktoria Wyborska z klasy III b.

Opiekunem obu konkursów była Pani Katarzyna Chojnacka.

Dla uczniów klas IV – VI przeprowadzono konkurs wiedzy pod hasłem „Las i Łowiectwo”, którego opiekunem była Pani Magdalena Znaniecka.

Laureaci konkursu „Las i Łowiectwo”:

I miejsce – Natalia Kalinowska z klasy VI b,

II miejsce – Julia Jagielska z klasy V a,

III miejsce – Julia Rogalska z klasy V b.

Atrakcyjne nagrody książkowe, atlasy i albumy o zwierzętach i lasach ufundowane zostały przez Wójta Gminy Kikół oraz Nadleśnictwo Dobrzejewice. Materiały szkoleniowe
i edukacyjne na zajęcia dla poszczególnych klas ufundował Zarząd Polskiego Związku Łowieckiego we Włocławku.

(Tekst i zdjęcia K.K.)